Завдяки рясним дощам, що випали з травня по липень у північних та західних областях, та достатній кількості тепла посіви ранніх та пізніх культур у цих регіонах тішать око. Натомість посушлива погода на Півдні, де опади були нижчими за норму, не сприяла формуванню доброго врожаю.

Сильні дощі, що пройшли упродовж останньої декади липня на Сумщині, Полтавщині, Харківщині та Дніпропетровщині, принесли цим регіонам достатнє — 80-100 мм — зволоження ґрунту та продуктивну вологу, яка дає можливість пізнім культурам ефективно розвиватися і формувати урожай. Так, природний фактор сприяв росту корзин та цвітінню соняшника, цвітінню кукурудзи, формуванню бобів сої.

Одночасно у південних регіонах у липні випало лише 25-50% норми опадів, – повідомляє Укргідрометеоцентр у черговому огляді. У деяких районах Одеської, Херсонської та Миколаївської областей — ще менше — 7-15% норми, що негативно позначилося на розвитку рослин. Подекуди відсутність вологи мала остаточне значення у формуванні урожаю. Нині у цій місцевості триває повітряно-ґрунтова посуха, котра пригнічує рослини та призводить до передчасного дозрівання агрокультур, що зменшує їх урожайність. Рослинам нізвідки брати продуктивну вологу — її запаси у метровому шарі ґрунту майже або повністю вичерпані. Затим, у Миколаївській та Одеській областях технічна стиглість соняшника зафіксована на 2-3 тижні раніше за норму. Вітри та сухість повітря теж несприятливі для посівів.

Так само високі температури та нестачу опадів упродовж літа  фіксують і на Закарпатті. Через спеку пізні культури погано вегетують, рослини в’януть, листя передчасно жовтіє, тому аграрії не розраховують зібрати максимальний урожай.

Якщо у південних та центральних областях не підуть дощі, прогнози врожаю соняшника та кукурудзи можуть вкотре знизитися.

Більшу частину Європи цього тижня також охопили високі температури, які суттєво поглибили стрес для кукурудзи, цукрових буряків та інших пізніх культур. Хоча холодний фронт принесе на північ більш комфортну для рослин температуру, вже незадовго у ці краї знову повернеться спека.

Тим часом завдяки зливам у США температури знизилися, а запаси вологи на посівах сої, кукурудзи та ярої пшениці поповнилися.

Наповненню пшениці та каноли у преріях Канади сприяють тривалі дощі та невисокі температури.

І все ж прогнози виробництва пшениці знижуються. Адже на півдні Аргентини, в основних районах вирощування цієї культури, теж зачекалися опадів. Їх прогнозують лише наступного тижня, проте бажана волога навряд чи покращить стан посівів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram