Складна логістика експорту через кордони ЄС та низький попит у портах Чорного моря не сприяють формуванню високих цін на ріпак.
За тиждень на світових біржах, а відтак і в Україні, ціни на ріпак дещо зросли, але збільшення пропозиції стримує подальше їх підвищення.
Загалом в Україні планують зібрати 2,8-3 млн т ріпаку, а це на 10-15% більше, ніж торік. Нині обмолочено 79% площ. Через дощі в західних та північних регіонах жнива затримуються.
Протягом тижня ціни на ріпак у портах Дунаю виросли до 440-450 $/т, а на DAP Польща, Румунія — до 580-620 $/т. На франко-елеваторах закупівельні ціни на зерно поки не змінилися і коливаються у межах 11500-14000 грн/т залежно від регіонів, але на західних теренах зростає попит на франко-господарствах із постачанням до ЄС.
Власна переробка, кажуть представники підприємств, буде, але через труднощі зі збутом шроту — в невеликих обсягах. Зокрема, у західних областях підприємства закуповують ріпак (з постачанням на завод) по 14000-15500 грн/т.
Завдяки гарній погоді в Канаді очікують доброго урожаю, ринок ЄС насичується новими пропозиціями — ці фактори спричинили помітне зменшення котирування на ріпак та канолу цього тижня.
Серпневі ф’ючерси на ріпак на паризькій MATIF хоча вчора і виросли на 15,5 €/т до 648,5 €/т або 664 $/т, але на тлі збільшення пропозицій нового врожаю за тиждень загалом впали на 6,4%.
Листопадові ф’ючерси на канолу вчора виросли на 2,6% до 844 CAD/т або 655 $/т, однак за останні 5 днів знизилися на 5,9%.
Рух суден від і до Одеси та Чорноморська нормалізує роботу портів і, як очікують експерти, упродовж кількох місяців збільшить запит на постачання товарів до гаваней Чорного моря. Це дозволить трейдерам наростити обсяги закупівель, пришвидшити рух товарів та отримання українськими фермерами коштів за вирощене, однак через високу вартість фрахту та страхування ціна сільськогосподарської продукції навряд чи зросте.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram