Трактор CLAAS XERION святкує чвертьстолітній ювілей

Трактор CLAAS XERION святкує 25-ту річницю серійного виробництва. Щоб відзначити ювілей, усі XERION, виготовлені з серпня 2022 року по серпень 2023 року, отримають ювілейну наклейку на двері кабіни та бокове вікно. Про це повідомила пресслужба CLAAS.

25 років тому компанія CLAAS встановила нові стандарти багатофункціональності та універсальності потужних тракторів. Відтоді унікальний трактор приваблює все більше клієнтів у всьому світі. Розробка трактора тривала більше, ніж 20 років. Перший готовий до виробництва XERION з шестициліндровим двигуном Caterpillar потужністю 250 к.с. і безступінчатою коробкою передач HM08 від CLAAS створив новий сегмент продукції.

Завдяки унікальній будові, величезному корисному навантаженню, кабіні, що обертається, і двом керованим осям із ведучими колесами однакового розміру, а також постійному повному приводу, XERION відтоді був унікальним у багатьох сферах.

Як маневрена самохідна бочка для рідкого органічного добрива із крабовим ходом, що захищає ґрунт, як компактний самохідний бурякозбиральний комбайн, як самохідна косарка для великих площ із потрійною комбінацією косарок із заднім ходом чи як потужна посівна комбінація з навісним бункером для насіння XERION поступово відкривав нові сфери застосування.

NB: У 2004 році з XERION 3300 відбувся перехід на безступінчасту трансмісію ZF. Відтоді XERION також став синонімом високої тягової потужності.

У 2007 році завдяки більшій потужності двигуна і кульовому кріпленню позаду кабіни стала можливою робота з великогабаритними причепами для рідкого гною. У той же час до модельного ряду був доданий варіант SADDLE TRAC з кабіною, розташованою над двигуном.

2009 р. велика серія XERION 4000, XERION 4500 і XERION 5000 представлена ​​на виставці Agritechnica, щоб задовольнити підвищені вимоги до продуктивності двигуна та тяги. Три флагмани з «розумною потужністю» використовуються виключно для важких і дуже важких тяглових робіт, але також з подрібнювачами деревини, снігоочисниками та екскаваторами.

У 2013 р. відбулася зміна покоління для ринків з більш жорстким регулюванням викидів з переходом на двигуни Daimler Benz/MTU. Модельний ряд у цих регіонах включає XERION 4000, XERION 4500 і XERION 5000.

З 2014 року трактори з високою потужністю вперше стають доступні в Північній Америці, а у 2017 р. було встановлено рекорд в лабораторії Nebraska Test в класі від 450 до 500 к.с. щодо ефективності, низьких обертів двигуна, тягової потужності та шуму в кабіні.

2020 рік увійшов в історію XERION прем’єрою на гоночній трасі Nordschleife, яка викликала міжнародну сенсацію. 24 серпня автогонщик Крістіан Менцель подолав легендарну дистанцію Нюрбургрингу довжиною 20,6 км за 25 хвилин 50 секунд: заднім ходом із повернутою кабіною. Відео стало абсолютним хітом кліків на каналі auto, motor und sport на YouTube, маючи майже 1 мільйон переглядів на сьогоднішній день.

NB: Сьогодні щороку з конвеєра сходить до 400 одиниць XERION.

На сьогодні жоден інший трактор не поєднує в собі універсальність, ефективність, захист ґрунту та продуктивність так ідеально, як CLAAS XERION. Це обумовлює і великий попит на вживані машини.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram