Країни G7 зобов’язалися підтримувати українське сільське господарство

Країни G7 підтримуватимуть сільськогосподарський сектор України та домагатимуться відновлення транспортування українського агроекспорту морськими шляхами. Про це йдеться у заяві країн “Великої сімки” про глобальну продовольчу безпеку.

Глави держав і урядів G7 укотре закликали росію без жодних умов припинити блокаду українських чорноморських портів, знищення ключової портової та транспортної інфраструктури, зернових сховищ і терміналів, а також крадіжки сільськогосподарської продукції та обладнання в Україні та будь-яку діяльність, яка перешкоджає українському виробництву та експорту харчів.

Як йдеться у заяві, такі дії можна оцінити лише як геополітично вмотивовану атаку на глобальну продовольчу безпеку. G7 заявила, що активізує зусилля, щоб допомогти Україні продовжувати виробляти с/г продукцію перед наступним сезоном збирання врожаю та зобов’язалась підтримувати українських фермерів у отриманні доступу до основних с/г продуктів та ветеринарних препаратів.

— Ми рішуче підтримуємо Україну у відновленні експорту сільськогосподарської продукції на світові ринки, а також намагання ООН відкрити безпечний морський коридор через Чорне море, — йдеться у заяві.

У документі також зафіксовані наміри активізувати зусилля щодо створення альтернативних маршрутів, які грунтуються на основі ініціативи ЄС “Міст солідарності”. Також країни G7 будуть співпрацювати з відповідними відомствами і партнерами щодо встановлення походження імпорту зерна, щоб виявляти вкрадену в України продукцію та стримувати росію від продовження незаконного захоплення.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram