Бактерії, які працюють у складі фосфор-калій мобілізатора Граундфікс, здатні продукувати різноманітні фітогормони, амінокислоти, вітаміни групи В, що дозволяють не лише підвищити продуктивність культур, а й поліпшити якість ґрунтів. І все це — без збільшення норм дорогих добрив, — підкреслюють науковці БТУ-ЦЕНТР.

Дія препарату комплексна та багатогранна, кажуть фахівці, саме завдяки вмісту в ньому 5 корисних бактерій, які здатні до мобілізації фосфору з органічних і мінеральних сполук, фіксації молекулярного азоту атмосфери та підвищення рухомості калію.

— Нас часто запитують: як може біопрепарат Граундфікс впливати на азот, фосфор і калій в ґрунті? Бактерії Bacillus subtilis, Bacillus megaterium var. phosphaticum, Azotobacter chroococcum, Enterobacter sp., Paenibacillus polymyxa, що входять до його складу, виділяють різноманітні ферменти, зокрема, фермент фосфотазу, який сприяє деградації складних органічних сполук ґрунту і підвищує доступність для рослин органічних фосфатів, — розповідає Юлія Миронова, дослідник із захисту рослин БТУ-ЦЕНТР.

Крім цього, бактерії, що входять до складу фосфор-калій мобілізатора Граундфікс, завдяки виділенню полісахаридів сприяють покращенню фізичних властивостей ґрунту, а також біоремедіації техногенно забруднених ґрунтів. До того ж, ці мікроорганізми синтезують рістстимулюючі речовини – фітогормони, амінокислоти, вітаміни групи В. Завдяки цьому урожайність культур, вирощених із застосуванням препарату, збільшується навіть на тлі зменшених норм мінерального живлення.

— Чи впливає мікробіологічне добриво Граундфікс на фітопатогени, що знаходяться в ґрунті? Під час польового досліду на агрохімічній дослідній станції НУБіП України було проведено дослідження мікобіоти ґрунту після застосування препарату Граундфікс. Ми переконалися, що бактерії виробляють антибіотичні та фунгіцидні сполуки, які сприяють зменшенню кількості патогенів у ґрунті.

Більше читайте тут: Економія добрив з фосфор-калій мобілізатором Граундфікс

Фахівці БТУ-ЦЕНТР переконані, фосфор-калій мобілізатор може суттєво покращити продуктивність сільськогосподарських культур, при цьому заощадивши добрива та ваші кошти.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram