Впродовж минулого тижня експортні ціни на олійні коливались у раніше визначеному напрямку. Якщо вартість українського соняшнику та ріпаку знизились, то ціни на ринку сої зростали. Як йдеться у моніторингу незалежної експертної ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку, основним чинником збільшення закупівельних цін на сою досі залишається високий попит та конкуренція на ринку, особливо серед внутрішніх переробників, які для залучення додаткових обсягів (переважно великих партій) підвищують свої ціни. При цьому пропозицій від аграріїв поступає вкрай обмежено.

NB: Так, на умовах поставки EXW-елеватор ціни на сою впродовж минулого тижня додали 100 грн/т, на СРТ-завод +300 грн/т, експортні ціни дещо знизились, -5 $/т (верхня ціна) травнева поставка.

Враховуючи присутній попит на ринку сої очікується збереження наявної цінової тенденції.

Що стосується соняшнику, то на умовах поставки EXW-елеватор він втратив 200 грн/т, на СРТ-завод ціни залишились без змін, на умовах FOB (порти Чорного моря) +1-2$/т на поставку в червні

Попит на ринку залишається активним, більшість переробних підприємств і надалі намагаються залучити більше олійної. Водночас пропозицій на ринку обмежено. Ймовірною причиною зниження ціни є намагання закупівельних компаній активізувати продажі соняшника виробниками. Також на зниження цін могло вплинути зниження цін на соняшникову олію. Так, на експортному ринку української олії ціна просіла 10$/т. Зниження цін на олію пояснюється зниженням попиту основних імпортерів.

Наступного тижня очікується збереження сьогоднішнього рівня цін на ринку соняшника

На ринку ріпаку торгівля була малоактивною, тим не менш внутрішні ціни зазнали зниження.

Так, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт ціни просіли на 100 грн/т. На умовах поставки FOB (порти Чорного моря) ціни збільшились на 4-7 $/т поставка липень-серпень.