http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/kto-zbierze-truskawki-moze-robot,78708.html

Сільське господарство, не зважаючи на прогрес, не може обійтися без людських рук, однак у США науковці вже тестують роботів, які можуть замінити людей на полях. До прикладу, запропонована компанією Croo Harvest машина, яку інтенсивно випробовують на плантаціях в США, може замінити роботу щонайменше 30 людей. Це, в свою чергу, призведе до прибутковості у 8 акрів (близько 3,2 га) на робочий день. І тут важливий нюанс в тому, що «робочий день» для робота не мусить збігатися з днем роботи людини.Зокрема, робот Croo Harvest циклічно збирає фрукти. На один кущ, до прикладу, полуниці, робот витрачає приблизно вісім секунд. Спеціальна головка на рамі машини сканує кущі. Алгоритм оцінює, які плоди придатні для збирання. При цьому машина зберігає всі зібрані дані, що дозволяє їй робити аналіз: оцінку врожаю, стан здоров’я рослин, прогноз дозрівання плодів та всього врожаю, необхідність обприскування та інші статистичні дані. І весь цей процес всього за 8 секунд.

А от іспанський робот Agrobot вивчає бур’яни у посівах. Він об’єднується з іншими роботами та за короткий час прополює певну ділянку. Паралельно відбувається оцінка зрілості плодів.

Незважаючи на те, що обидва проекти вже майже реалізовані та на шляху до масового виробництва, однак науковці не можуть сказати, чи замінять роботи людей на 100% в полі. А на початку головною перешкодою для реалізації таких рішень буде, звичайно, висока ціна та відповідні знання для використання такого рішення.

Проте, як і у випадку з промисловими роботами, переваги програми будуть перевищувати недоліки початкових витрат та вимог, а самі роботи стануть дешевшими.

За матеріалами Farmer.pl