Зі зміною середньорічної температури і кількості накопиченого тепла агрокліматичні зони України  Степ, Лісостеп та Полісся зазнають значних змін та зміщуються на північ. Такого висновку дійшли за результатами дослідження, проведеного виданням Landlord.ua спільно з українськими кліматологами.

— Україна складається з трьох агрокліматичних зон: Степ, Лісостеп, Полісся. Така класифікація була проведена за співвідношенням кількості опадів до кількості накопиченого тепла. Тепер же, зі зміною середньорічної температури і кількості накопиченого тепла, ці агрокліматичні зони зміщуються, — йдеться у дослідженні.

За даними синоптиків, кліматичні зони поступово мігрують на північ. Підвищення температури на 1°С зсуває межу агрокліматичних зон в середньому на 100 км на північ. А температура зросла на цілих 2°С! Тож межа кліматичних зон змістилася на цілих 200 км.Зі слів швейцарського клiматолога Карла Гутброда, генерального директора сервісу прогнозу погоди Meteoblue, весни будуть ставати все коротшими, і цей процес вже розпочався.

Карта звичних кліматичних зон:

Із сайту Landlord.ua

А ось як кліматичні зони виглядають насправді:

Із сайту Landlord.ua

Жовтим виділено Степ, помаранчевим — Лісостепова зона, фіолетовим Полісся, яке практично зникає.

— 30 років тому на Херсонщині посушливих днів було 30-40, а нині— 60-70! На Львівщині +30 °С колись взагалі було дивним. А нині таких днів— 10-20 за літо. Це досить значні підвищення. Через них починаються незворотні зміни клімату,— розповіла Тетяна Адаменко, кліматолог, начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram