Кліатичні зміни: перше місто у світі заборонило рекламу м’ясних виробів

Нідерландське місто Гарлем (Haarlem) поблизу Амстердама стало першим містом у світі, де заборонили рекламувати м’ясні продукти у громадських місцях. Як повідомив журнал GEO, про це офіційно оголосили минулого тижня.

З 2024 року м’ясну продукцію у Гарлемі не можна буде рекламувати в автобусах, на автобусних зупинках і на рекламних майданчиках у громадських місцях. Причина такого рішення — негативний вплив споживання м’яса на прогресуючу зміну клімату.

Для зменшення негативного впливу життєдіяльності людей на кліматичні зміні під заборону у Гарлемі потрапили також реклами автомобілів з двигунами внутрішнього згорання, викопного палива та акційних авіарейсів.

Таким рішенням міської ради задоволені не усі. Чимало людей вважає, що заборонами такого типу влада занадто втручається не лише у діяльність бізнесу, а й у життя населення. Зокрема, місцева асоціація виробників м’ясної продукції розпочала акцію «Nederland Vleesland» (Нідерланди — м’ясна країна), яка пропагує споживання м’яса як «справу смаку». Акція відбувається під гаслом «Розповідаючи людям, що для них корисно, влада заходить надто далеко». Крім того, за словами речника асоціації, заборона реклами є серйозним урізанням свободи слова.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram