Садівники Херсонщини турбуються про майбутній урожай плодових дерев через погіршення погоди. Поки під загрозою лише урожай вишні дерева цвітуть, а запилення не відбувається: комахи не «працюють» при похолоданні і під час дощу. Про це розповів голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Херсонської області Микола Халупенко, пише АгроЮг.

Він зауважив, що у минулому році весна була поблажлива до квітучих садів, тому урожай плодових був хорошим.

— Нинішньої весни середина квітня випробовує на витривалість квітучі дерева. З 10 квітня похолодало і практично безперервно в Херсоні і районах області дощило, — говорить Халупенко.

За його словами, квіти черешні і персиків встигли запилитися, а абрикоси відцвіли ще раніше. Якщо опади припиняться і дощів не буде, то турбуватися про врожай плодових не доведеться. А ось якщо в повітрі буде мороз, то зав’язь абрикосів осиплеться.

Нагадаємо, в Одеській області абрикос, персик та інші кісточкові культури у цьому році зацвіли раніше звичайних термінів внаслідок високих температур повітря в березні. Проте, ще з початку квітня в регіоні спостерігалися нічні заморозки, які місцями сягали мінус 6-7°С. Вони призвели до того, що більшість квітів кісточкових культур пошкодилась.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram