У першій половині другої декади квітня погода була теплішою, ніж у другій половині декади. Середньодобова температура повітря на початку квітня була на 2,5-5,0°С вище норми, а в кінці першої декади на 0,9-1,3°С нижче норми. На поверхні грунту температура в деяких регіонах опускалася до мінусових значень. Максимальна температура повітря, в теплі дні, підвищувалася до 15-20°С тепла, поверхня ґрунту в цей час нагрівалася до 30-38°С. Про це повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.

Мінімальна температура повітря, в найхолодніші ночі, знижувалася до 2,8°С морозу в західних областях, а на деяких територіях центральної, північної та південної частини країни до 0-2°С морозу. На решті території вона перебувала в межах від 1 до 3°С тепла.

На більшій частині території країни протягом останнього тижня пройшли дощі різної інтенсивності.

— Агрометеорологічні умови для росту і розвитку сільськогосподарських культур протягом двох декад квітня були неоднорідними, — відзначають аналітики УкрАгроКонсалт.

Для озимих культур погодні умови були задовільними, а для ранніх зернових і зернобобових незадовільними. Так, відсутність опадів, низька відносна вологість повітря в поєднанні з посиленням вітру протягом першої декади квітня приводили до виникнення суховійні явищ. Зазначалося швидке висихання верхнього шару грунту, що затримувало і ускладнювало проростання насіння і освіту сходів посіяних ранніх ярих зернових і зернобобових культур.

Наявність заморозків було небезпечним для сходів ранніх ярих культур. Подекуди в південних областях відзначалося ушкодження заморозками сходів ярого ячменю.

Погодні умови останнього тижня частково призупинили сівбу ярих зернових і зернобобових культур.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram