Вперше з початку цього сезону картопля дещо виросла в ціні. Зокрема за тиждень вона подорожчала на 14,3%, хоча в інших країнах Східної Європи якихось значних змін цін на цей овоч не спостерігалось.

Зараз оптові ціни на картоплю в Україні залишаються найнижчими серед усіх країн регіону. Купити картоплю хорошої якості в українських фермерів можна за $ 0,14 за кілограм, а минулого тижня ціни взагалі становили від 12 до 13 центів за кілограм. Зростання цін на картоплю зумовлене небажанням виробників продавати якісну продукцію за такою низькою ціною, а це стимулювало зниження продукції на ринку. Фермери вирішили за краще закладати картоплю на зберігання, очікуючи істотного зростання цін в першій половині 2019 року.Водночас в сусідній Польщі картопля за тиждень незначно подорожчала і тепер її продають не дешевше 18 центів.

Водночас ринок Євросоюзу для української картоплі на разі закритий з фітосанітарних причин, хоча цього року в Європі спостерігається дефіцит картоплі. Як наслідок українські картопляри активно продають картоплю з доданою вартістю в Молдову, після сортування, миття та пакування. Середня відпускна ціна картоплі в Молдові за підсумками попереднього тижня склала $ 0,21 долара за кг і була вищою, аніж в інших країнах.

На внутрішньому ж ринку попит на таку продукцію залишається невисоким, оскільки споживачі традиційно віддають перевагу недорогому і неупакованому продукту.

За матеріалами East Fruit

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram