Виробники молодої картоплі на півдні України мають проблеми з реалізацією товару. Про це повідомили у проєкті UHBDP.

В проєкті зазначили, що ще кілька днів тому перекупники закуповували картоплю по 5 грн/кг, а на вихідних її вже взагалі ніхто не брав. На таку ситуацію скаржаться картоплярі Херсонської та Запорізької областей.

Основна причина, через яку виробники не можуть продати молоду картоплю погана якість плодів. Зокрема, співвідношення води та сухих речовин в бульбах не відповідає стандартам. Такий стан виник через нестандартні кліматичні умови. Відтак картопля швидко псується, а покупці за таких умов надають перевагу дорожчій, але якіснішій старій картоплі.

Крім того, цей сезон в Україні характеризується перевиробництвом молодої картоплі, а несприятливі погодні умови стали причиною пізнього старту. У підсумку на картопляному ринку Білорусі місце українського “другого хліба” зайняли овочі з Азербайджану та Росії. І за якістю продукції, і за вартістю українська молода картопля наразі неконкурентоспроможна, зазначили у UHBDP.

Ще один фактор, який, на думку експертів, поглиблює проблему реалізації української картоплі відсутність гнучкості в українських картоплярів. Зазначають, що українські виробники здебільшого не можуть оперативно змінювати ринки збуту, оскільки не мають офіційної реєстрації і не можуть працювати за безготівковим розрахунком.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram