У сезоні 2020/21 ТОП-ові світові експортери ріпаку реалізували на 13% більше культури, порівняно з попереднім сезоном. Також показник обсягів експорту ріпаку 2020/21 маркетингового року вищий середніх п’ятирічних.

Аналітикиня ринків зернових та олійних культур УкрАроКонсалт Олена Гесова зазначила, що попри виснаження експортного потенціалу в Україні та високу експортну ціну канадської каноли, у березні світовий експорт ріпаку знову вийшов на піковий рівень сезону. Це трапилось завдяки активним відвантаженням з Австралії.

— З початку сезону (липень-травень) Австралія збільшила відвантаження на 78%. Левова частка товару була відправлена ​​в ЄС. Перспективи нового врожаю Австралії, за попередніми оцінками, високі і, найімовірніше, країна залишиться значущим постачальником для ЄС і у 2021/22 маркетинговому році, — розповіла Олена Гесова.

Експертка також повідомила, що минулого тижня внутрішні та експортні ціни українського ринку намагалися знижуватися. Проте суттєвого здешевлення не відбулося.

Серед основних причин втримання світових експортних ціни на рапс на рівні вище торішнього, аналітики УкрАгроКонсалт називають відновлення цін на нафту, поганий стан посівів каноли в Канаді і погодні ризики для сої у США.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram