Кабінет Міністрів України затвердив порядок консервації деградованих, малопродуктивних та забруднених земель шляхом припинення або обмеження їх використання на визначений термін для подальшої висадки на таких ділянках лісових масивів, створення лук або їх ренатуралізації. Відповідну постанову ухвалили на засіданні уряду.

Консервації підлягають землі всіх форм власності. Для її здійснення власник ділянки або територіальний орган Держгеокадастру чи Держекоінспекції повинен звернутися до виконавчих органів місцевого самоврядування.

NB: На час припинення використання земельної ділянки забороняється зміна цільового призначення.

Консервація здійснюється на деградованих земелях, поверхня яких порушена внаслідок землетрусів, зсувів землі, повеней, надрокористування. Також їй підлягають хімічно забруднені ділянки та землі з підвищеною кислотністю або засоленістю, малопродуктивні землі з низькою родючістю та несприятливими природними властивостями, а також техногенно забруднені (зокрема, хімічно та радіаційно).

Більше про проблему деградації ґрунтів читайте у нашому матеріалі: Деградація ґрунтів: наукові обґрунтування та прогнози

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram