19 січня Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію загальнодержавної цільової програми використання та охорони земель. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Він зазначив, що використання земельно-ресурсного потенціалу держави впродовж останніх десяти років не можна назвати раціональним, а єдина державна система охорони земель була взагалі відсутня. Програма щодо використання та охорони земель повинна змінити ситуацію.

Маючи настільки багатий земельний фонд, який перевищує 60 млн га землі, Україна просто зобов’язана берегти та піклуватися про свої землі. Тим більше, що 70% – це сільськогосподарські землі, які дають нам продукти харчування. Тому формула проста: якість ґрунтів дорівнює якості їжі, яку ми споживаємо, зазначив Роман Лещенко.

Програму впроваджуватимуть комплексно до 2032 року у два етапи. У результаті має бути оптимізована структура земельних угідь та агроландшафту, зменшена розораність території на 10%, підвищена продуктивність с/г угідь до 50%, зменшена загроза земельним ресурсам від деградаційних процесів, збережені природні водно-болотні угіддя.

До цільової програми використання та охорони земель входять:

  • розробка схем землеустрою і технікоекономічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративнотериторіальних одиниць;
  • моніторинг земель і якості ґрунтів із створенням геоінформаційної платформи;
  • запобігання необґрунтованому вилученню земель с/г призначення для несільськогосподарських потреб;
  • захист земель від шкідливого антропогенного впливу, відтворення і підвищення родючості ґрунтів, підвищення продуктивності земель лісового фонду, дотримання особливого режиму використання охоронюваних земель.

У Мінагрополітики переконані, що програма забезпечить сталий розвиток землекористування, сприятиме створенню екологічно безпечних умов проживання для населення та ведення господарства.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram