Кабінет Міністрів України від 14 вересня 2020 затвердив зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законів України в частині забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Кабмін пропонує звільняти від ПДВ аграріїв, що позбулися врожаю або поголів’я, про це повідомляє Agroportal.ua.

Проєкт закону розроблено з метою збільшення надходжень до Державного бюджету в 2021 році.

Запропоновані Міністерством фінансів зміни в ПКУ містять норми щодо поліпшення умов ведення бізнесу та підвищення рівня адміністрування.

Зокрема, в частині поліпшення умов ведення бізнесу передбачається:

– для агровиробників не буде нараховуватися зобов’язання по ПДВ у випадках форс-мажорних обставин (втрата врожаю, чи гибель поголів’я);
– виключення зі складу доходів платників єдиного податку коштів державної підтримки від Фонду розвитку підприємництва та Фонду розвитку інновацій;
– виключення зі складу доходів фізичних осіб-підприємців та громадян сум коштів, отриманих від Фонду розвитку інновацій;
– усунення неузгодженості законодавства про ліцензування обігу палива до законодавства про працю;
– пролонгація терміну списання заборгованості по ЄСВ так званим «сплячим» ФОП на 2 місяці.

Для підвищення рівня адміністрування змінами в кодекс передбачено скасувати мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок, списати суми фінансових санкцій (штрафів та пені), за умови повного погашення сум податкового боргу протягом 6 місяців, на який нараховані такі фінансові санкції.

Чергові нововведення в цій сфері пропонують встановити дозвіл стягувати податковий борг, що виник в результаті несплати грошового зобов’язання та/або пені, визначених самостійно платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, за рахунок готівки та/або коштів з рахунків в банках такого боржника за рішенням контролюючого органу без звернення до суду.

Відзначається, що зараз Мінфін разом з ДПС, з залученням представників бізнесу, веде роботу з обговорення проблем, що виникають при зупинці реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реалізація норм законопроекту дозволить збільшити надходження податків і зборів до: державного бюджету на 2,7 млрд грн; місцевих бюджетів на 0,5 млрд грн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram