Кабмін перерозподілив 18 млн грн для забезпечення продбезпеки

Змінами до постанови від 3 травня 2022 р. №528 «Деякі питання фінансування закупівлі товарів тривалого зберігання в умовах воєнного стану» Кабмін перерозподілив 18 млн грн на забезпечення продовольчої продукції та пакувальні товари, послуги із зберігання та/або переробки зерна. та збільшив обсяг субвенції на Донецьку, Запорізьку та Київську області (на 7 057 700 грн, 4 600 000 грн, та 6 602 340 грн відповідно). Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, цим регіонами виділили кошти на створення додаткових запасів зерна ще навесні. Перерозподілити кошти вирішили, щоб повною мірою створити необхідні запаси.

Нагадаємо, в умовах воєнного стану обласні та Київська міська військові адміністрації мають забезпечити зберігання зерна та/або переробку його на борошно і крупи (за потреби) з компенсацією переробникам послуг з переробки та зберігання зерна за рахунок коштів державного бюджету. Це передбачено програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану».

Як зазначили у Мінагро, Донецькій, Запорізькій та Київській обласним військовим адміністраціям не вистачає коштів субвенції для розрахунку за послуги зі зберігання зерна. Однак у Кіровоградській обласній військовій адміністрації є залишок невикористаної субвенції. Перерозподіл коштів дозволить покрити видатки цих областей.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram