Мінагрополітики представило осучаснений законопроєкт з урегулювання у сфері ГМО

Мінагрополітки представило у Верховній Раді проєкт ЗУ «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки». Про це повідомила пресслужба Міністерства.

Законопроєкт передбачає системний та комплексний перегляд існуючого державного регулювання в сфері поводження з ГМО. Зокрема, йдеться про гармонізацію законодавства України із законодавством ЄС та імплементацію відповідних правових актів.

Основні положення проєкту Закону пропонують розмежувати повноваження органів державної влади, щоб усунути дублювання функцій у сфері поводження з ГМО. Також документ удосконалює системи оцінювання ризиків ГМО щодо можливого впливу на здоров’я людини та навколишнього природного середовища. Серед інших положень:

  • запровадження європейських механізмів державної реєстрації ГМО;
  • удосконалення вимог до маркування ГМ-продукції, які не дають змоги вводити в оману споживача;
  • посилення державного контролю у сфері поводження з ГМО та встановлення відповідальності за порушення законодавства у цій сфері.

Мінагро очікує, що реалізація законопроєкту матиме позитивний вплив на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави, дасть змогу досягти системної сумісності законодавства України із законодавством ЄС у сфері поводження з ГМО.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram