Від сьогодні, з 4 січня, вступає в силу спрощений порядок ввезення на митну територію України незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів. Відповідну постанову прийняв Кабмін ще 14 листопада 2018 року за № 958, про це повідомляє Укрінформ.Постановою скасовано необхідність узгодження видачі дозволу з Мінагрополітики та Міністерством охорони здоров’я. Крім того, виключена необхідність отримання дубліката дозволу.

Попередня редакція нормативного акта передбачала, що в разі ввезення незареєстрованих пестицидів на митну територію України необхідно отримати погодження з Міністерством охорони здоров’я. А в разі ввезення насіннєвого (посадкового) матеріалу, обробленого незареєстрованими препаратами, узгодження з Міністерством охорони здоров’я та Мінагрополітики з обов’язковим зазначенням його кількості.Дія цього Порядку не поширюється на ввезення стандартних аналітичних зразків препаратів, призначених для проведення контрольно-аналітичних вимірювань, розроблення методик визначення залишкових кількостей препаратів, приготування калібрувальних або реперних розчинів.

Суб’єкти господарювання, яким надано дозвіл, зобов’язані подавати звіти про використання ввезених незареєстрованих препаратів Мінприроди, МОЗ, а в разі ввезення обробленого ними насіннєвого (посадкового) матеріалу також Мінагрополітики.