Наприкінці тижня біржові ціни на пшеницю продемонстрували незначне зростання, попри низьку активність торгів. Так, ціни на американську пшеницю незначно виросли за підтримки сусіднього ринку сої. У Європі, попри малі обсяги торгів, березневі ф’ючерси на пшеницю виросли на 0,75 €/т до 204 €/т або 231,77 $/т.
— Таке подорожчання є переважно спекулятивним та обумовлене сподіваннями на активізацію продажів пшениці з США та Європи внаслідок тривалих вихідних в Україні та Росії, що призведе до уповільнення експортних відвантажень, — зазначають аналітики Grain Trade.

При цьому протягом останнього тижня Україна експортувала 407 тис. т пшениці, таким чином у поточному сезоні з узгоджених з Мінагрополітики 16 млн т Україна вже експортувала 10,5 млн т пшениці, що на 7% поступається рівню минулого МР.

Багато країн оголосили на січень тендери на закупівлю пшениці. Так, 8 січня торги проведе Бангладеш, 9 січня Йорданія та Тайвань, 10 січня Марокко, крім того, 400 тис. т пшениці планує придбати Ефіопія.Активізація попиту на пшеницю з боку покупців розігріває біржі та ринки, що в короткотривалій перспективі призведе до незначного підвищення цін. Проте гарні умови для перезимівлі озимих культур, що панують в більшості країн-експортерів, будуть тиснути на ціни нового врожаю.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram