Індія серйозно занепокоєна щодо можливості поставок соняшникової олії з України у разі російського вторгнення, тому активно шукає альтернативних імпортерів. На разі збільшують імпорт з Аргентини та Росії. Про це повідомило агентство Bloomberg.

За словами президента Міжнародної асоціації соняшникової олії Сандіпа Баджорія, Індія, яка також є найбільшим імпортером пальмової та соєвої олії, закупила близько 60 тис. тонн соняшникової олії з Росії та Аргентини для поставок у лютому та березні.

Торгівля наразі нормальна, але якщо конфлікт розгориться, це вплине на світові ціни на рослинну олію, сказав Сандіпа Баджорія.

Зазначимо, що на Україну та Росію припадає майже 80% світових поставок соняшникової олії. Лише у жовтні 2021 року Індія закупила 1,89 млн. тонн сирої олії, причому Україна поставила майже 74%, а Аргентина та Росія приблизно по 12%.

Якщо напруга між Росією та Україною загостриться, то ціна на соняшникову олію злетить до небес, зазначив керівник відділу торгівлі та стратегій хеджування Kaleesuwari Intercontinental Гнанасекар Тіагараджан.

Аналітики зазначили, що це також підвищить ціни на всі харчові олії. Індія ж імпортує близько 70% олій від загальної потреби, тому ситуація може боляче вдарити по індійських споживачах.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram