Грошова допомога від ФАО дозволяє сільським сім’ям в Україні налагодити повсякденне життя

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-27
За підтримки Бельгії, Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації (CERF), Європейського Союзу та власних фондів для реагування в надзвичайних ситуаціях, ФАО підтримала 2 620 сільських домогосподарств (6 877 осіб) у Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській та Херсонській областях. В організації розповіли GrowHow три історії людей, які отримали допомогу.

Історія перша: друга війна за життя Любові

Присадибною ділянкою Любові Яковлєвої бігає життєрадісний чорний пес. Він вітає всіх відвідувачів, виляючи не лише хвостом, а й усім тілом. Чотирилапий друг Карандаш допомагає Любові не відчувати себе самотньою тепер, коли її чоловік помер, а діти та онуки приїздять лише на свята чи канікули. Власне, це була ідея онуків подарувати їй цей клубочок енергії, щоб їхня бабуся не відчувала себе такою самотньою у своєму селі Вишневе, розташованому в Дніпропетровській області на південному сході України.

Любов Яковлєва, ©ФАО/Олексій Ковальов

— Коли почалася Друга світова війна, мій батько пішов у партизани, а маму, вагітну на той час, забрали до концтабору, — граючись із песиком, Любов Яковлєва розповідає про те, як вона народилася у концтаборі у Німеччині. — Я народилася під час війни, далеко від рідної країни. І ось тепер, наприкінці життя, я знову стикаюся з війною на своїй батьківщині.

Любов ніколи не думала, що їй доведеться знову пережити війну, але зараз її головна турбота — це діти та онуки.

На своєму невеликому подвір’ї жінка вирощує овочі, щоб прогодувати себе та свою сім’ю. Коли влітку 2022 р. вона отримала грошову допомогу від ФАО, використала її не лише на власні базові потреби, а й на потреби своїх онуків, попри те, що вони живуть далеко.

— Ці гроші я витратила на своїх онуків. Ми купили шкільне приладдя, трохи продуктів та дров для опалення взимку. Я навіть не думала, що отримаю якісь гроші. Я спочатку не вірила. Я вдячна ФАО за цю підтримку і всім, хто допоміг мені подати заявку та отримати допомогу, — розповіла Любов.

Історія друга: Олександр з Попасної

Олександр Мирошниченко був змушений покинути свій дім у Попасній Луганської області, залишивши майже все. З 2014 р. його місто періодично зазнавало обстрілів, але він завжди був сповнений рішучості залишатися вдома. Однак цього разу все було інакше.

Олександр Мирошниченко ©ФАО/Олексій Ковальов

— Коли війна загострилася у лютому 2022 року, ми думали, що постріли будуть на околицях міста, як у 2014 році. Однак потім ми зрозуміли, що все відбувається інакше, і нам довелося рятуватися від потужних бомбардувань. Коли ми виїжджали з Попасної, то взяли тільки найнеобхідніше, — розповів Олександр.

 

Разом з дружиною та прикутою до ліжка матір’ю чоловік виїхав з Попасної у березні 2022 р. і переїхав до свого друга в село Лозуватка Дніпропетровської області. Влітку ФАО підтримала Олександра та його родину багатоцільовою грошовою допомогою.

— Я пенсіонер. Моя дружина працювала на скляному заводі в Попасній, але потім її скоротили, тому моя пенсія була єдиним джерелом доходу, — розповів Олександр Мирошниченко. — Грошова допомога, надана ФАО, була для нас дуже важливою. Ми змогли купити пральну машину та холодильник, не нові, але в хорошому стані. Ми дуже вдячні за допомогу донорам і всім, хто брав участь в оформленні та виплаті допомоги.

Історія третя: Галина, котра надала притулок іншим

Галина Войтюк — мешканка села Комісарівка Дніпропетровської області. Вона піклується про двох онуків, які живуть разом з нею. Галина пенсіонерка, але займається вирощуванням овочів та фруктів для консервування на зиму.

Після початку повномасштабної війни жінка відчинила двері своєї домівки для матері з п’ятьма дітьми, які приїхали до Комісарівки з Харківської області. Вони прожили разом два з половиною місяці, поки ситуація не стабілізувалася і вони змогли повернутися додому. Згодом Галина прийняла ще одну сім’ю — подружжя з двома маленькими дітьми, які також були змушені тікати від бойових дій.

Галина Войтюк ©ФАО/Олексій Ковальов

— Завдяки багатоцільовій грошовій допомозі від ФАО я купила онукові велосипед, а онуці — планшет для навчання в коледжі. [Раніше] я не могла купити їм багато чого, тому ця допомога була дуже важливою, — зауважила Галина.

У ФАО зазначили, що такі грошові виплати забезпечують гнучку підтримку, яка дає змогу сім’ям реагувати на власні першочергові потреби та допомагати іншим у своїх громадах.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram