Аграрії готуються навесні надолужити площі, які не вдалося засіяти озимими культурами

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-27
Аграрії готуються навесні засіяти ті площі, які не вдалося реалізувати за озимими культурами в тому числі через несприятливі погодні умови. Як повідомила GrowHow пресслужба Мінагрополітики, про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він зазначив, що зараз знижуються світові цін на мінеральні добрива. Це, зокрема, має допомогти навесні надолужити площі, які не були засіяні восени і вийти як мінімум на площі, які були посіяні у 2022 році.

Щодо замінованих площ, то ситуація, за його словами, на Харківщині та Херсонщині залишається складною. Там заміновано понад 1 млн га території.

— Їх можна розділити на два типи. Перший — там, де була лінія фронту, це 80%-90% замінованих площ. Другий — в тилу, там менший відсоток. Щодо останніх, є план все ж встигнути засіяти. А ті 200-300 тис. га, які були на лінії зіткнення, на жаль, цього року ще не вдасться ввести в обіг, — розповів Тарас Висоцький.

Він також підкреслив, що наразі одним із ключових завдань Мінагрополітики є відпрацювання механізму бронювання працівників агросектору. Урядовці, з його слів, намагаються знайти складний компроміс між продовженням діяльності аграріїв та підтримкою ЗСУ.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram