З початку воєнного стану в Україні відкрили майже тисячу бізнесів з вирощування зернових, олійних та бобових культур

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-27
Майже за рік воєнного часу (з 24 лютого 2022 р. до 12 лютого 2023 р.) в Україні зареєстрували 17,1 тис. нових компаній та 178,5 тис. фізичних осіб-підприємців. Про це GrowHow повідомили в українській ІТ-компанії YouControl Market.

Аналітики компанії дослідили найпопулярніші напрями діяльності та регіони нових бізнесів в Україні у воєнному році. Для обчислень використовували вибірку компаній та ФОП, дата реєстрації яких припадає на період з 24 лютого 2022 р. по 12 лютого 2023 р. Галузеву приналежність нововідкритих бізнесів визначали за основним КВЕДом, а регіональну — за місцем офіційної реєстрації компанії.

Так, впродовж воєнного часу в Україні було зареєстровано 17,1 тисяч нових компаній та 178,5 тисяч ФОПів. Найменша кількість реєстрацій бізнесу була у березні 2022 р. — 14 нових компаній і 2050 нових ФОПів. Пізніше — почалось стрімке відновлення темпів відкриття нового бізнесу чи переоформлення старого на нові юридичні особи. Піковим став вересень — 2 082 компаній і 20 298 нових ФОПів.

— Хвиля масштабних ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури, гуманітарний терор мирних міст дронами-камікадзе та, як наслідок, регулярні відключення електроенергії спровокували певний тимчасовий тренд на зниження бізнес-активності в 4 кварталі минулого року. Внаслідок цього, зокрема, у грудні відкрилося менше компаній (1 869) і ФОПів (12 056). І хоча січень нового 2023 року приніс ще менше відкриття компаній — 1505, кількість новостворених ФОПів різко зросла до 17 061 осіб, — розповіли у YouControl Market.

Найпоширенішими секторами новостворених ФОПів за воєнний час стали:

  • Комп’ютерне програмування — майже 12% зі всіх новостворених ФОПів зареєструвалися саме у цій категорії.
  • Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах — 6,2%.
  • Вантажний автомобільний транспорт — 5%.

На 4-ій та 5-їй сходинці — види діяльності ФОПів пов’язані з наданням послуг у сфері роздрібного товарообороту. Індивідуальні підприємці обирали для себе КВЕДи “роздрібна торгівля через мережу Інтернет” (e-commerce) та “діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування”.

Підприємства, що відкривалися у перший рік воєнного стану, найчастіше обирали для роботи напрямок неспеціалізованої гуртової торгівлі — 7,7% та надання в оренду нерухомого майна (4,1%).

Також популярними серед компаній-новачків були вирощування зернових, бобових і олійних культур (5,4%). Зокрема, було відкрито 919 нових бізнесів, які спеціалізуються на вирощуванні зернових, олійних та бобових культур. Також було відкрито 590 компаній з гуртової торгівлі зерном.

Найбільша кількість нововідкритих бізнесів була зареєстрована у Києві — 36% компаній і 15% ФОПів. На другому місці — Львів — 9,2% нових компаній та 8,6% нових ФОПів. Третє місце за Дніпром — 7,6% підприємств та 8% ФОПів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram