Що першим потрібно зробити до початку посівної кампанії? Правильно, провести дослідження ґрунтів. Адже тільки лабораторні дослідження можуть точно визначити, яких елементів у ґрунті достатньо, а яких бракує, і чи зможуть вони повноцінно засвоїтися рослиною. А ця інформація, своєю чергою, допоможе оптимізувати виробничі затрати і заощадити кошти. На цьому наголошують науковці “Інституту здоров’я рослин” ГК “Укравіт”.

Зокрема, напередодні весняної посівної кампанії науковці Інституту радять дослідити ґрунти господарства на вміст азоту, органічної речовини, рухомих форм (фосфору, калію, сірки), а також на наявність мікроелементів.

Крім того, плануючи удобрення полів, треба зважати, що рівень засвоєння культурами основних елементів живлення із добрив залежить від рН ґрунту: оптимальним показником для повноцінного засвоєння NPK є показник рН 7,0, і навіть за незначного відхилення від норми культурні рослини не зможуть засвоїти їх.

NB: Сумна статистика вказує на те, що понад 80% ґрунтів України є слабокислими-кислими.

Те саме стосується й мікроелементів: їх засвоєння рослинами залежить від рН ґрунту, а також вологості, вмісту органічної речовини та інших показників. Тож дослідження цих критеріїв ґрунту є невід’ємним елементом для забезпечення повноцінного живлення ваших майбутніх посівів.

Як наголошує науковий співробітник Інституту Сергій Сальніков, якщо в господарстві є ділянки, рослини на яких в період активної вегетації без явних причин пригнічуються чи зовсім «випадають», ґрунт варто дослідити ще й на залишкові кількості пестицидів.

— Уміст залишкових кількостей пестицидів залежить від багатьох факторів: рН ґрунту, зволоженості, активності мікробіоти та інших, — відзначає Сергій. — І в більшості випадків ми бачимо негативну дію вже візуально на рослинах, коли зробити майже нічого неможливо. Крім того, небезпека цієї ситуації полягає ще й в тому, що залишкові кількості пестицидів можуть накопичуватись у вирощеній продукції та шкодити здоров’ю людини.

Не завадить запланувати дослідження ґрунту на залишкову кількість пестицидів й тим, хто збирається засівати нові землі, зазначає Сергій Сальніков. Адже ніколи точно не знаєш, які пестициди на них застосовувались раніше, і як вони вплинули на стан ґрунтів в цілому.

Словом, дослідивши ґрунти господарства на комплекс показників, ви уникнете численних ризиків під час вирощування культур і заощадите кошти.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram