Виставка Agritechnica, яка проходить у Ганновері кожні два роки, є однією провідних у Європі й компанії готуються до неї заздалегідь. Подія відбуватиметься з 27 лютого по 5 березня наступного року, і великі виробники вже поступово анонсують свої плани щодо участі у ній. Компанія HORSCH вже традиційно зібрала у себе журналістів зі всього світу, аби розповісти про рішення та новинки техніки, які представить на виставці. Цьогорічний день преси HORSCH зібрав близько 150 журналістів зі всього світу на території заводу у німецькому місті Швандорф (Schwandorf). Ми також побували на події та ознайомилися з тим, що компанія планує представити на виставці.
DCIM100MEDIADJI_0323.JPG

Варто зазначити, що до події в HORSCH готуються ґрунтовного. Окрім технічних новинок, журналістам компанія представила новий логотип та оновлену структуру роботи. Інтернет-меркетологиня компанії в Україні Галина Більченко розповіла нам, що таке оновлення не просто іміджевий крок, а демонстрація здатності адаптуватися до змін, зокрема, до дедалі більшого впливу цифровізації та інформаційних технологій на людство.

Директорка з маркетингу HORSCH Корнелія Хорш розповіла, що новий логотип максимально адаптований до невеликих моніторів, через які сьогодні люди отримують більшість інформації.

Корнелія Хорш, директор з маркетингу компанії HORSCH

— Сьогодні люди отримують інформацію з маленьких комп’ютерів або телефонів. У таких умовах, ми не можемо писати багато інформації на логотипі чи, навіть, дати повну назву компанії. Саме тому ми створили лаконічний логотип, на якому відтворили філософію нашої компанії. “H” на новому лого символізує назву компанії — HORSCH. Також це символ двох механізмів чи людей, які разом працюють в одному напрямку. Коло означає цілісність всієї компанії, — розповіла Корнелія Хорш.

Вона також зазначила, що компанія бачить величезний потенціал в Україні і вважає нашу країну одним з найважливіших ринків. Перш за все тому, що країна територіально близька до центру Європи.

Що ж до основного, заради чого зібрали світову пресу новинок техніки компанія пішла шляхом впровадження інновацій на основі класики, котра вже зарекомендувала себе на європейському та світовому ринках. Про найцікавіші нововведення у техніці HORSCH для українського ринку розповідаємо далі.

HorschConnect 

Почнемо з новинки, яка стосується практично всієї техніки компанії. Зовні – це сіра коробочка середнього розміру. За функціями змога використовувати цифорові технології з причіпними агрегатами. 

DCIM100MEDIADJI_0347.JPG

HorschConnect забезпечує зв’язок та обмін даними між користувачем і машиною. Як зазначають в компанії, система дає змогу користувачам виокремити для себе практичну користь від всього різноманіття цифрових функцій та систем. Останні кілька років техніку HORSCH цією системою вже оснащували і аграрії змогли оцінити її практичну користь. З нового застосунок MobileControl, що дає змогу передавати на смартфон дані в процесі здійснення операції.

Фермери мають змогу інтуїтивно та швидко управляти усіма функціями машини для посіву та захисту рослин. Наприклад, через смартфон можна зручно калібрувати машину для посіву. MobileControl передає на смартфон такі дані як задана норма висіву чи вага калібрувального матеріалу це суттєво економить час оператора під час налаштування машини, розповіли в компанії.

Ще однією практичною функцією системи є доступ до бази даних про саму машину та її актуальний стан. Таким чином можна дізнатися про швидкість руху, витрати, оброблену площу. Усі дані зберігаються на порталі HorschConnect Telematics. У HORSCH зазначили, що системою можна додатково обладнати машини, на яких її немає.
Для цього потрібно:

  • WLAN-модем, який забезпечує зв’язок між машиною і смартфоном;
  • GPS-модем для використання даних телеметрії;
  • SD-карта пам’яті, щоб була змога працювати з HorschConnect в умовах нестабільного інтернет-з’єднання.

Варто зазначити, що додаткового програмного забезпечення для роботи з HorschConnect не потрібно.

Обприскувачі Leeb VN та Leeb VL

Серед основних новинок презентували дві моделі самохідних обприскувачів Leeb VL та VN. Обидві один сезон вже були в експлуатації у різних умовах, зокрема  Leeb VL з цього року працює на українських полях. В компанії зазначили, що відгуки різних аграріїв про роботу обприскувачів дали змогу отримати багатий досвід та зібрати матеріал для аналізу. На основі цієї інформації виробник зараз працює над оптимізацією рішень і новими опціями для майбутніх моделей самохідних обприскувачів.

Leeb VL 6280

Конкретними оптимізаційними рішеннями поки на загал не діляться, натомість відзначили, що однозначно актуальним і вдалим було рішення запропонувати ринку обприскувачі з високим кліренсом і робочою шириною колії, яку можна регулювати.

У наших нових моделях самохідних обприскувачів кабіна розміщена спереду, а бак по центру. Завдяки цьому, навантаження рівномірно розподіляється осями і збільшується стабільність машини під час маневрів, розповів Олег Нестеренко.

Leeb 6_300 VN

Зазначимо, що за функціоналом та рівнем комфорту Leeb VN та Leeb VL аналогічні. Відрізняються моделі осями та шириною колії, що робить кожну з них актуальнішою для різних вимог та умов господарювання. Так, завдяки ширині менш як три метри, Leeb VN зручний для довгих перегонів дорогами загального користування, що особливо актуально у європейських країнах. Ширша ж колія Leeb VL має попит у тих країнах, де вимоги до користування дорогами загального значення не так регламентовані, зокрема і в Україні. Ця модель наразі орієнтована на експортні ринки. У HORSCH зазначили, що у найближчій перспективі вона також може стати популярнішою в Європі це пов’язано зі збільшенням виробництва нетрадиційних культур, коли колії шириною 2,25 м може бути недостатньо.

Сівалки Pronto DC

Оновили і представили також відомі універсальні сівалки модельного ряду Pronto DC. Для цих машин виробник розробив новий концепт управління, оптимізувавши робочу поверхню сенсорного терміналу.

Pronto 6 DC

Обіцяють, що завдяки установленим функціям, налаштуванням управління та контроль машини буде ще комфортнішим для користувача. Зокрема, робочі маски терміналу управління тепер можна індивідуально конфігурувати відповідно до потреб і побажань оператора машини.

У новому поколінні сівалок вентилятор пневматичної системи інтегрований в конструкцію бункера. Завдяки цьому вентилятор розташований вище, що суттєво зменшує ризик потрапляння бруду чи рослинних залишків всередину пневматичної системи. Змін зазнав і двосекційний герметичний PPF-бункер: другий розподілювач потоку матеріалу тепер розташований ззаду бункера, що суттєво полегшує доступ до нього для контролю та очистки, розповів Олег Нестеренко.

Зазначимо що Pronto DC особливо популярні для посіву класичних культур, наприклад, пшениці, ячменю та ріпаку. Особливістю цих сівалок є триступенева технологічна схема, яка стала вже класикою сучасного землеробства.

NB: Виробник відзначив також зростання популярності сівалок Pronto DC для висіву трав, сидератів, бобових і навіть ефіроолійних культур.

На сівалках встановлені шини з особливим протектором власної розробки HORSCH. Вони здатні витримати надвисокі навантаження і мають при цьому довгий термін експлуатації. На презентації журналістам розповіли, що в майбутньому Pronto DC 6 оснастять колесами з діаметром 18 дюймів, що дасть змогу у деяких країнах транспортувати сівалку дорогами загального користування з максимально дозволеною швидкістю 40 км/год.

Нові дозувальні системи для Maestro

Не без оновлення залишили машини Maestro: HORSCH на виставці презентуватиме нові дозувальні системи для неї AirVac та AirSpeed.

Серійне виробництво AirVac почалося у 2020 році, а високошвидкісний AirSpeed став доступним цьогоріч. Досвід користування новими системами, як зазначили у компанії, виявився дуже успішним, адже HORSCH отримав багато позитивних відгуків про них від аграріїв зі всього світу. Вони відрізняються простотою, високою точністю та індивідуальним пристосуванням.

Системи дають змогу контролювати кількість доступного зерна на дозувальному диску,  а самі диски можна швидко і легко замінювати. З відгуків від аграріїв про роботу з цими системами, виробник особливо наголосив на універсальності. Зокрема, розповіли, що фермерам вдалося досягти чудових результатів при роботі з кукурудзою, цукровим буряком, соєю, ріпаком і соняшником.

З наступного сезону HORSCH обладнає цими дозувальними системами більше машин з модельного ряду Maestro. Планують і нові моделі Maestro одночасно з обома версіями дозування.

Тактичні і стратегічні плани Міхаеля Хорша

Це далеко не повний перелік представлених HORSCH новинок. Лише у техніці для землеобробітку компанія зробила близько десяти оновлень, окрім цього представили й інші нововведення та інновації, на Agritechnica 2022 обіцяють здивувати та вразити відвідувачів свого стенду.

Transformer 12 VF

У розмові із засновником компанії Міхаелем Хоршем нам стало відомо, що виробник активно працює над другим прототипом роботизованого трактора. Перший вже раніше випробували на полях, а цієї осені планують випробувати другий. Однак Міхаель Хорш дотримується поміркованої позиції щодо систем автономного господарювання, зазначаючи, що повністю автоматизована техніка на сьогодні повноцінно працювати на полях не буде. Міхаель Хорш розповів, що компанія стратегічно працює над тим, аби покращити і полегшити роботу операторів машин і в недалекому майбутньому, до прикладу, трактористи будуть контролювати роботу трактора, сидячи за комп’ютером.

Машина, яка самостійно виїжджає і повністю автоматизовано працює без людського втручання не є нашою ціллю на найближчий час. Зараз ми орієнтовані на поліпшення контролю за якістю роботи, підвищення продуктивності та покращення контролю планування робочого процесу, зазначив Міхаель Хорш.

Він додав, що роботизована техніка сьогодні ідеально працює для посіву, захисту рослин, внесення міндобрив та різних логістичних потреб у полях. У землеобробітку він вважає її можливості суттєво меншими, а при зборі урожаю зовсім мізерними на сьогодні.

Помірковано Міхаель Хорш говорить і про альтернативу дизелю. Він вважає, що останній дизельний двигун у світі використовуватимуть у сільському господарстві, а у найближчі 20 років жодні інші двигуни не зможуть замінити дизельні у великій аграрній техніці.

Всі інші двигуни поки не спроможні зробити того, що можуть дизельні. Скоріш за все, з часом, з розвитком супутніх галузей, ситуація змінюватиметься, але поки що я не бачу повноцінної альтернативи дизелю. Наша мета це максимально компактні машини, які використовують якомога менше енергії на сьогодні це можуть забезпечити лише дизельні двигуни, розповів у коментарі для GrowHow засновник HORSCH Maschinen Міхаель Хорш.

У розмові з Міхаелем Хоршем нам стало відомо, що компанія має неабиякі плани для України. І йдеться не тільки про продаж техніки HORSCH. Нашу країну там розглядають у широкій перспективі, називаючи великим майбутнім компанії і зазначають, що продовжуватимуть інвестувати в українське сільське господарство. Зокрема, Міхаель Хорш розповів, що вже вирішили будувати у нас цех з виробництва машин.

Підготувала Наталя КУЗЬО

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram