Нафтові котирування на світових біржах активно зростають на тлі прогнозів збільшення споживання внаслідок високих цін на газ та можливої холодної зими, про це повідомляють Grain Trade.

Листопадові ф’ючерси на нафту марки Brent вчора виросли на 2,5% до трирічного максимуму 80 $/барель, а на нафту марки WTI на 2,7% до 76 $/барель, що є найвищим рівнем останніх 5 років.

— Причиною зростання став прогноз Goldman Sachs, згідно з яким ціни на нафту марки Brent до кінця року виростуть на 10 $/барель до 90 $/барель на тлі вищого, ніж очікувалося, попиту на енергоносії та повільного зростання пропозицій внаслідок переносу на квітень ядерної угоди з Іраном, що не дозволить збільшити поставки іранської нафти, — пояснюють аналітики.

За оцінками ОПЕК+, світове споживання нафти може збільшитись ще на 370 тис. барелів/добу, якщо ціни на природний газ тривалий час залишатимуться на високому рівні. На засіданні 4 жовтня ОПЕК+ обговорять плани подальшого видобутку.

Світові запаси сирої нафти у нафтових танкерах, що стоять по всьому світу не менше 7 днів, виросли на 12% до 77,76 млн барелів, що свідчить про спекулятивний чинник зростання цін.

Зростання цін на нафту найближчим часом підтримає ринки сільгоспкультур, які використовуються у виробництві біопалива, зокрема ріпаку, кукурудзи та рослинних олій.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram