Гліфосат назвали ключовим фактором скорочення викидів вуглецю в сільському господарстві

Канадські вчені провели паралель між гліфосатом і нульовим обробітком ґрунту. На початку 1990-х років обробка ґрунту була провідною формою боротьби з бур’янами в порівнянні зі способом мінімальним/нульовим обробітком ґрунту, практично нежиттєздатним в той час. Однак, у світовому АПК відбулися серйозні зміни за досить короткий термін в цей час боротьба з бур’янами за допомогою обробітку ґрунту скорочується, поступаючись місцем землеробства з нульовим або мінімальним порушенням ґрунту.

Групою канадських вчених було проведено дослідження, щоб з’ясувати, що рухає цим переходом в землекористуванні.

Для оцінки зв’язування вуглецю в канадській провінції Саскачеван використовувалася структура обліку вуглецю. Результати кількісно визначають перехід від сільськогосподарських угідь, які є чистими джерелами викидів вуглецю, до чистих уловлювачів вуглецю за останні 30 років.

Ці дані підтверджують, що кореляція між генетично модифікованими, стійкими до гербіцидів культурами і використанням гліфосату є рушійною силою підвищеного зв’язування вуглецю ґрунтом.

Припинення обробітку ґрунту і прийняття мінімальних втручань в ґрунт знизило кількість вуглецю, який виділяється при обробці ґрунту, і збільшило зв’язування вуглецю за рахунок безперервного рослинництва.

Фермери Саскачевану підтвердили, наскільки важливим є використання гліфосату з додатковою технологією вирощування модернізованих культур для можливості безперервно підтримувати стійкі методи управління земельними ресурсами. Видалення або обмеження однієї чи обох цих технологій негативно позначиться на стійкості.

Зв’язування вуглецю відіграє важливу роль в скороченні чистих викидів парникових газів.

NB: Викиди парникових газів компенсуються перенесенням вуглекислого газу (CO2) з атмосфери в резервуари-сховища ґрунту за допомогою фотосинтезу, перетворюючись в органічний вуглець ґрунту (SOC).

Існує додатковий взаємозв’язок між впровадженням стійкої до гербіцидів каноли і обробітком ґрунту, що призводить до відповідних змін у викидах парникових газів. Одне дослідження показало, що після десяти років вирощування ГМ-каноли в канадських преріях, площа земель без обробки ґрунту під ГМ-каноли зросла до більш ніж 3,3 млн гектарів, що призвело до 436000 мг щорічного зв’язування вуглецю в порівнянні з традиційним обробітком ґрунту.

hand watering and protecting globe of young tree resting on a timber, environment concept

Зміни в розмірі обладнання, удосконалення технологій вирощування і генетика культур позитивно вплинули на врожайність і доходи фермерських господарств.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram