Середній діапазон вартості товарної землі сьогодні становить 31-34 тисячі гривень за гектар. Про це повідомив експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки (KSE) Роман Нейтер.

За його словами, така ціна відповідає розрахункам, які KSE провела у грудні 2019 року для запровадження дизайну ринку, хоч ціни на землю значно варіюються залежно від цільового призначення. До прикладу, за середньозваженими показниками, ціна земель для особистого селянського господарства на 23% нижча, аніж земель для товарного сільськогосподарського виробництва.

Також ціни на землю залежать від родючості. Середньозважені ціни на найродючіші землі у Хмельницькій, Вінницькій, Полтавській та Черкаській областях коливаються у межах 37-40 тисяч гривень на гектар.

Є дві області-лідерки з найвищими цінами на товарну землю Київська та Львівська. У ТОП-5 областей з найдорожчою товарною землею увійшли також Івано-Франківська, Чернівецька та Полтавська області, розповів Роман Нейтер.

Він зазначив, що потенціал подальшої забудови також може впливати на ціну землі. Так, дві ділянки сільськогосподарської товарної землі в Київській області, що відносяться до Броварської міської ради, були продані майже за 1,8 мільйонів гривень за гектар. Невеликі за обсягом земельні ділянки можуть призводити до аномально високих цін у перерахунку на гектар навіть за помірної ціни продажу.

Читайте такожАграрії почали брати кредити під заставу землі — вже отримали близько 60 мільйонів гривень

Додамо, що обговорення вартості землі відбулось 9 листопада в рамках онлайн-презентації третього випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня “Огляд земельних відносин в Україні”. Бюлетень спільно створили Міністерство аграрної політики та продовольства України, Державна служби України з питань геодезії, картографії та кадастру і Центр досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram