Вирощування фундука набирає все більшої популярності та, за прогнозами експертів, вже незабаром може наздогнати у площах вирощування волоський горіх. Адже за врожайності фундука 3,5-4 т/га фермер може отримувати дохід в 20 тис. дол. з гектару. Про це повідомили під час підсумкової річної конференції «Сучасні новації в створенні горіхових садів», передає Agronews

Більше того, цього потребує і сам ринок: сьогодні попит на фундук суттєво перевищує пропозицію, а тому на ринку присутні тільки експортовані горіхи. На сьогодні експерти переконані, аби задовольнити внутрішній попит необхідно висадити 15 тис. га горіхових садів. Час, який необхідний для нарощення обсягів промислового плодоношення, становить всього 7-8 років.

Так, за різними оцінками, найбільш рентабельним є фундуковий сад площею 20 га. При цьому інвестиції на 1 га становлять від 3000 євро.

Фахівці рекомендують, вже на початку планування та посадки саду шукати канали збуту — внутрішній ринок (роздріб, кондитерська галузь тощо), чи експорт.