Фермери все більше зацікавлені у використанні фінансових інструментів, зокрема авальованих векселів заявила Олена Дуніна, фінансовий керівник Corteva Agriscience в Україні, Білорусі, країнах Кавказу та Центральної Азії на вебінарі агенції UkrAgroConsult «Прогноз врожаю 2021/22. Де шукати маржу в новому сезоні?».

Олена Дуніна

Співробітництво з Corteva для багатьох означає збільшення кредитного ліміту для закупівель посівного матеріалу, ЗЗР, економію у порівнянні з банківським кредитом. Крім того, компанія знає виробничий цикл та дає можливість відтермінувати платежі до збору та продажу врожаю, впевнена Олена Дуніна. Крім того, фермери отримують професійну експертизу від Corteva Agriscience підтримку та супроводження.

Водночас компанія також зацікавлена у власних фінансових інструментах, адже це дає можливість зменшити можливі ризики несвоєчасних розрахунків та збільшити продажі, зазначила фінансовий керівник.

Corteva Agriscience успішно працює спільно з банками по програмах вексельного фінансування фермерів для купівлі засобів захисту рослин. Зокрема, в сезоні 2021 року продовжується програма співробітництва з Райффайзен Банк Аваль, яка гарно зарекомендувала себе минулого року. Також нещодавно стартувала програма з Credit Agricole Bank. Це одна з ініціатив компанії з підтримки сільгоспвиробників та можливостей фінансування агробізнесу, у рамках якої фермери мають можливість розрахуватися за понад 35 продуктів для захисту сільськогосподарських культур авальованим банком векселем, вартість якого становить 1% від суми векселя. Програма вексельного кредитування розрахована на юридичних осіб, які займаються рослинництвом, зі строком роботи бізнесу від 2 років та можуть довести свій стійкий фінансовий стан та платоспроможність.

Також протягом минулого року компанія працювала над впровадженням фінансових аграрних розписок та програмою фінансового страхування соняшника.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram