На заході США зростає вартість озимої пшениці. Значною мірою це відбувається через збої в поставках зерна з України та росії. Про це повідомив Голос Америки.

Тамтешні фермери вбачають проблему і у можливій недоступності української пшениці в подальшому, зазначаючи, що війна спричинить значні затримки у постачанні українського зерна.

У шаті Вайомінг, до прикладу, до збору озимої пшениці залишається ще чотири місяці. Фермери сподіваються, що в серпні почнуть сіяти більше пшениці. Але для цього на ринку має втриматись завищена ціна на зерно.

Щоразу, коли зростає ціна, нам це подобається, тому що тоді ціни за найкращого сценарію не збиткові. Зараз ціни хороші. Чи втримаються вони? Я сподіваюся, що так. Але не дуже розраховую на це, поділився фермер із Вайомінгу Терон Андерсон.

Стрибок цін означає, що фермери можуть отримати більше за своє зерно. Втім, через російську агресію в Україні, подорожчали й інші товари. Фермери сподіваються, що прибутки за зерно компенсують їм додаткові цьогорічні витрати.

Додамо, що за оцінками аналітиків, через брак зерна у США цільнозерновий хліб подорожчає цього року приблизно на 5 центів. Далі ціна на хліб залежатиме від того, як довго в Україні триватиме війна, і чи збережеться воєнний став в країні до початку липня, коли українська пшениця буде готова до збирання.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram