Департамент агропромислового розвитку Харківської ОВА радить аграріям Харківщини сіяти культури, яким потрібно менше догляду, а перед початком робіт обов’язково перевіряти поля на наявність боєприпасів спільно з територіальною обороною. У разі виявлення техніки та боєприпасів необхідно сповістити ДСНС.

Також фермерам, яким вдалося раніше придбати частину насіння або які мають минулорічні запаси, радять знижувати норми висіву на 15-20% від рекомендованих, але все одно сіяти.

Орієнтуватись у цьому році аграріям необхідно насамперед на внутрішній ринок та його потреби. Це варто робити і для продовольчої безпеки країни, і для забезпечення можливості продажу вирощеного врожаю. Внутрішній ринок помірно цікавиться пшеницею, гречкою, вівсом, просом, горохом, ячменем, соняшником, зазначив директор департаменту агропромислового розвитку ХОВА Сергій Прокопченко.

Задля економії пального рекомендують скоротити кількість запланованих операцій та провести у першу чергу найбільш важливі, наприклад, використовуючи систему нульового обробітку землі. Також радять віддати перевагу тим культурам, яким потрібна менша кількість добрив.

Читайте також: Безпека весняно-польових робіт під час воєнних дій — правила та рекомендації

За словами голови Харківської ОВА Олега Синєгубова, у регіоні стартувала посівна кампанія. Цієї весни на Харківщині мають намір засіяти близько 60% від запланованої до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну площі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram