Цьогорічна посівна відбувається у найдзвичайно складних умовах. Окрім звичних заходів аграрії мусять додатково подбати про безпеку праці під час проведення весняно-польових робіт. У Мінагрополітики дали ряд правил та рекомендацій щодо організації роботи під час воєнних дій.

Перш за все, перед проведенням весняно-польових робіт слід перевірити чи немає на сільськогосподарських угіддях та прилеглих ділянках снарядів, вибухових пристроїв та інших предметів і матеріалів, що створюють або можуть створити загрозу працівникам. Особливо важливо це зробити у зонах прилеглих до ведення бойових дій. Таку перевірку не рекомендують проводити самостійно, варто запросити представників відповідних структурних підрозділів МВС та ДСНС.

Доставку, транспортування та ручне перенесення обладнання, устаткування, добрив та інших матеріалів до місця безпосереднього виконання робіт, потрібно здійснювати у відповідності до розроблених безпечних маршрутів. З ними потрібно ознайомити усіх працівників, залучених до цих робіт.

Весняно-польові роботи слід проводити в умовах достатньої видимості, виключно у денний час. Усі працівники господарства повинні пройти інструктаж, а до роботи не можна допускати машини і обладнання з технічними несправностями.

Читайте також: Чи можуть аграрії використовувати дрони під час воєнного стану — роз’яснення

Якщо на господарстві чи прилеглих територіях виявили підозрілі предмети, то слід негайно припинити усі роботи в районі виявлення і зателефонувати до служби порятунку за номером 101 або у відділення поліції за номером 102.

NB: Варто також попередити перехожих про можливу небезпеку.

Очікуючи на прибуття рятувальників, краще огородити чимось небезпечне місце та відійти від нього мінімум на 100 метрів. Категорично заборонено торкатися предмета і пересувати його; користуватися засобами радіозв’язку і здійснювати на предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram