Фермери Румунії просять уряд оголосити стан стихійного лиха через посуху

Кілька сільськогосподарських організацій Румунії закликали уряд оголосити стан стихійного лиха через посуху. В багатьох регіонах нею знищено до 80% засіяних площ. Про це повідомила AgroPolska.

Аграрії хочуть, щоб режим стихійного лиха було введено в усіх регіонах, де від посухи постраждала хоча б половина полів. З відповідним відкритим листом вони звернулися до Міністра сільського господарства та сільського розвитку Петре Даеа.

У відповідь на лист, Міністр оголосив, що незабаром набуде чинності новий закон, який дозволить виробникам змінювати призначення сільськогосподарських угідь, наприклад, з площі під с/г культурами на сіножаті та пасовища.

Читайте також: «Світ потребуватиме продукції, яку виробляють в Україні» — Лаерсіо Бортоліні, керівник аграрного підрозділу «Байєр» в Україні

За його словами, посуха була найбільш руйнівною на півдні, сході та північному сході Румунії. Політик також запевнив, що до кінця листопада потерпілі аграрії зможуть подати документи, що підтверджують наявність збитків, на підставі яких буде виплачено відшкодування.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram