За словами голови “Союзу українського селянства” Івана Томича, у ринку землі беруть участь від 1% до 3% українських фермерів. Про це повідомив Укрінформ.

За його словами, викупити ті ділянки, які були у постійному користуванні, змогли менше 100 з 20 тис. українських фермерів.

Український фермер майже не бере участі у ринку землі це унікальний фактор України. Більш ніде в світі такого немає. У ринку землі беруть участь лише 1-3% фермерів, наголосив Іван Томич.

Це підтвердив і Президент Асоціації фермерів та землевласників України Віктор Гончаренко. Він зазначив, що згідно із законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”, фермери мають право викупити ділянку, яка була оформлена у постійне користування. Однак дуже мало фермерів змогли реалізувати це право. Зокрема, у ОТГ заявляюють, що не мають відкритих рахунків на які фермери мають перарахувати кошти.

Іван Томич повідомив, що фермерські асоціації напрацювали рішення для вирішення окреслених проблем. Зокрема, потрібно провести ретельний аналіз ринку землі та перешкод, що заважають фермерам стати його повноцінними учасниками. Фермери планують звернутись до Держгеокадастру і правоохоронних органів з пропозицією провести розслідування порушень, які були здійснені під час інвентаризації земель.

Також планують організувати круглий стіл з головами депутатських фракцій Верховної Ради, аграрними асоціаціями та представниками уряду для донесення своєї позиції стосовно ринку землі та напрацювання спільних дій з вирішення його проблем.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram