Аграрна розписка може стати нецікавою кредиторам, адже недобросовісні фермери зможуть нівелювати цей інструмент через суди. Про це повідомив Цензор.НЕТ.

Справа в тім, що сторони дуже часто оскаржуть аграрні розписки у судах. У реєстрі судових рішень перелік таких справ становить понад 300 сторінок. До прикладу, один вінницький фермер впродовж 2021 року через суди скасував аграрні розписки, чим наніс 25 млн грн шкоди міжнародній компанії.

У 2020 році ця компанія поставила вінницькому ФГ ЗЗР, паралельно уклавши з ним договори на постачання 8 800 тонн кукурудзи за фіксованою ціною. Однак на момент поставок ціна на кукурудзу помітно зросла і фермер почав відмовлятися поставляти товар. Він апелював до того, що через погані погодні умови втратив частину урожаю і суди його підтримали. У результаті міжнародна компанія зазнала понад 25 млн грн збитків, не отримала кукурудзу і їй не повернули 17 млн грн передоплати.

У матеріалі Цензор.НЕТ зазначили, що українські виробники часто шукають можливості уникнути відповідальності за угодами про аграрні розписки. Зокрема, користуючись пунктом про форсмажорні обставини, купують собі фальшиві довідки про втрату урожаю. Якщо так продовжуватиметься і надалі, то аграрні розписки стануть нецікавими кредиторам.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram