Фермер із Кіровоградщини розповів про високопродуктивну сівалку для культур зернової групи

Висівний комплекс Rapid 400 С компанії Väderstad
Rapid – одна з небагатьох сівалок на сучасному ринку, яка забезпечує висів зернових культур із міжряддям 12,5 см, що для традиційної технології обробітку ґрунту є ідеальним рішенням. Насіння досить рівномірно розподіляється поверхнею поля, тим самим створюються ідеальні умови для росту та розвитку рослин. Окрім того, за такої ширини міжряддя культурні рослини швидко стартують у рості й не залишають жодного шансу бур’янам. Якщо йти за сучасними трендами щодо збільшення ширини міжряддя, то конструкція сівалки дає змогу без проблем здійснювати сівбу через рядок.

– Серед основних критеріїв вибору сівалки Rapid були універсальність агрегата щодо висіву сільськогосподарських культур, можливість поєднаного виконання декількох технологічних операцій під час посівної кампанії. Це дає змогу не лише економити матеріальні та грошові ресурси, а й ощадливіше ставитися до ґрунту, адже зменшується кількість проходів техніки полем. Тож із цією метою 2017 року ми придбали висівний комплекс Rapid 400 С компанії Väderstad. Тепер сівбу зернових, бобових і олійних культур, зокрема й дрібнонасіннєвих, виконуємо за допомогою цієї сівалки. Можна сказати, вона єдина відповідає за щорічне висівання орієнтовно 600 га культур зернової групи, – розповідає Богдан Булаєнко, заступник керівника фермерського господарства «Велетень Плюс», що працює на Кіровоградщині.

Богдан Булаєнко, заступник керівника ФГ «Велетень Плюс», Кіровоградська обл.

— За потреби вона може сіяти як у попередньо оброблений ґрунт, так і виконувати прямий висів навіть без використання додаткового ґрунтообробного обладнання, яке встановлюється у передній частині сівалки — всі вузли та системи сівалки продумані до дрібниць, — продовжує аграрій. — Агрегат вносить добрива за допомогою окремих сошників у міжряддя культур, які висівають, і найголовніше — глибше від насіння, що запобігає хімічним опікам коріння молодих рослин.

Посівний комплекс  Rapid 400 С має високий рівень продуктивності – за півтори доби сівалка з легкістю може засіяти 150 га. Робоча швидкість сівалки становить від 12 км/год. Завантаження сівалки насінням та мінеральними добривами відбувається дуже швидко — вона має великий бункер обсягом 4,5 м3, у який легко входять два кубових біг-бега насіння/добрив. Дуже зручною є рухома перегородка в бункері, яка дає змогу змінювати відповідно до потреби розміри відсіків для насіння та добрив і встановлювати їхній оптимальний об’єм залежно від норми висіву насіння та добрив. Так ви оптимізуєте робочий процес, адже не потрібно зайвий раз зупинятися для окремого завантаження добрив чи насіння.

Висівний комплекс Rapid 400 С компанії Väderstad

Дізнайтеся більше про сівалку Rapid за посиланням на офіційному сайті Väderstad https://www.vaderstad.com/ua/sivba/rapid/rapid-cs/

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram