Нова логістика суттєво здорожчує українське зерно

Україна вивчає логістику в напрямку Балтійських країн і просить допомоги всього світу у розблокуванні експорту українського зерна. Про це на брифінгу повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

Він зазначив, що зараз вартість українського зерна залежить від маршруту. Зокрема в румунській Констанці вона вже зросла щонайменше на 60%.

— Минулого тижня тонна кукурудзи в Чорному морі та Балтиці коштувала ораєнтовно €320. В Україні орієнтир — це $200. Все решта — з’їдає логістика. Така сама ціна зерна у Балтійських портах, яке пробує туди доїжджати, — зазначив Микола Сольський.

Наразі точні додаткові витрати на нову логістику через блокування портів в Україні ще невідомі. Міністр додав, що для їх визначення слід зважати на фактичну оборотність, коли товар вже поїде певним маршрутом.

Читайте також: рашисти вивезли з України с/г техінки щонайменше на суму $5 мільйонів

Також Микола Сольський зазначив, що Україна просить Польщу виставити цілодобові додаткові пости для проходження карантину та фітосанітарного контролю задля швидшого руху транспорту і перенести пункти для транзитного зерна.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram