Міжнародна агропромислова виставка EuroAgro цьогоріч вчетверте відбулася у Львові і вже традиційно стала не лише виставковою площадкою,а й майданчиком для обговорення та аналізу актуальних питань галузі. Щороку організатори виставки TARGI KIELCE S.A. (Polska, Kielce) та ПрАТ «Гал-ЕКСПО» (Україна, Львів) порушують найактуальніші питання галузі у бізнес програмі. Цьогоріч учасники говорили про розвиток дрібного фермерства і сільських територій, земельну реформу, структурні зміни у галузі, зокрема, ліквідацію профільного міністерства, дорадництво, аграрні палати та нові можливості і тенденції в агрогалузі. Окремою темою цьогоріч було бджільництво та питання збереження бджіл.

На виставковій експозиції свою роботу, товари і продукцію представили більше 30 учасників з України та Польщі. Учасники виставки працюють у сферах виробництва і продажу насіння та мінеральних добрив, обладнання та інвентаря для присадибного господарства, а також у галузях рослинництва та садівництва. З акцентів від учасників виставки щодо їхньої роботи і пріоритетів особливо помітний органічний – компанії активно підтримують трент і тенденцію органічного виробництва і готові надати виробникам органіки необхідні ресурси.

В Україні, традиційно найбільші бізнес-заходи відбуваються у столиці, EuroAgro ж є символом того що бізнес події потрібно “децентралізовувати”, даючи змогу на локальному рівні аналізувати глобальні питання. Основними відвідувачами виставки стали фермери Львівщини та сусідніх областей, були також гості з Києва й інших українських міст, а також кілька іноземних делегацій, зокрема, з Польщі. Попри невеликий масштаб і своєрідну камерність, учасники зазначають, що виставка потрібна і дає змогу удосконалити своє виробництво, знайти партнерів, обмінятися досвідом і під різними кутами зору побачити актуальні питання галузі. Цікавим досвідом виставка стала і для польської сторони учасників і гостей у рамках заходу їх делегація відвідала  декілька аграрних підприємств Львівщини, де відзначили високу професійність та грамотний підхід до ведення бізнесу. 

Організатори виставки зазначили, що EuroAgro стала подією, яка кожного року наближає українських аграріїв до європейських стандартів і відкриває можливості для міжнародної співпраці в агропромисловому секторі з країнами Європейського Союзу.

Наталя Кузьо

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram