У березні Україна проекспортувала аграрної продукції на $842 млн проти $1,9 млрд торік, але цьогоріч фактичний результат, насправді, значно менший. Про це міністр агрополітики Микола Сольський розповів у інтерв’ю Економічній правді.

У фізичних обсягах йдеться про 3,5 млн т зернових та 1,4 млн тонн відповідно. Проте фізичний обсяг вивезеної продукції цього березня становив лише 200 тисяч тонн, адже велика частина цьогорічного експорту була фактично вивезена у лютому і формально задокументована у березні.

До війни в місяць було близько 5 млн тонн експорту через українські порти. Наразі залишається 20 мільйонів тонн ще торішнього врожаю, які треба було вивезти цієї весни. Якщо до них додасться ще умовних 30 млн тонн цьогорічного врожаю, вивозити їх доведеться “роками”. Основним транспортом для цього наразі є залізниця, замість домінуючих раніше портів, — зазначив Микола Сольський.

Додамо, що березневі обсяги експорту знизилися за більшістю товарних груп. Найбільше постраждали основні експортні позиції зернові культури та рослинні олії, перш за все соняшникова.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram