Європейські аграрні експерти прогнозують зміни на ринку замороженої малини у найближчі місяці через війну в Україні. Зокрема йдеться про збільшення попиту на польську продукцію.

За останні роки Україна стала одним із найважливіших постачальників замороженої малини на ринок ЄС. Після вдалого минулорічного сезону виробники ягоди активно цікавляться перспективами на цьому ринку. Війна в Україні може суттєво вплинути на ситуацію.

Останнім часом Україна стала одним із найважливіших постачальників замороженої малини на ринок ЄС. У 2021 році український імпорт склав 27,3 тис. т. Це 24% від усіх постачань ЄС з третіх країн. При тому, що у 2013 році цей показник не перевищував 1 тонни. У 2021 році обсяг імпорту в ЄС замороженої малини з України зріс на 54%. Зростанню, зокрема, сприяло зниження імпорту із Сербії, де минулого року суттєво зменшився урожай малини, прокоментував експерт банку PKO BP Маріуш Дзівульський.

Зважаючи на минулорічну ситуацію, цьогоріч сербські виробники малини очікують виключно високих цін, що, в умовах обмежених можливостей експорту з України, відкриває перспективи для інших країн. Зокрема, збільшити продажі на європейському ринку можуть польські виробники малини.

За словами Маріуша Дзівульського, польський експорт замороженої малини за перші 7 місяців сезону 2021/22 збільшився на 4,9%. При тому, що зростання обсягів зафіксоване при скороченні внутрішнього виробництва малини у поточному сезоні. Водночас, порівнюючи річні дані за попередні роки, помітно, що продаж польської малини у інші країни ЄС щорічно знижується в середньому на 28%. Тому на разі не йдеться про рекордно високі пропозиції, однак при облемежній пропозиції у найближчі місяці ціни зростуть.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram