Науковці Інституту аграрної економіки порахували вартість великоднього кошика 2022 року за середніми цінами супермаркетів України.

За цими розрахунками, цього року традиційні паска, яйця, домашня ковбаса, буженина, сало, вершкове масло, м’який і твердий сири, хрін та сіль обійдуться на родину з 4-х осіб близько 972 грн. Порівняно з минулим роком це на 192 грн (або на 24,6%) дорожче.

За словами директора Інституту аграрної економіки Юрія Лупенка, вартість паски домашньої випічки за традиційним рецептом складе близько 134 грн за 1 кг. Минулого року вона була на 11,7% меншою.

Це зумовлено різким зростанням цін на основні складові: борошно на 58,8 %, молоко на 50,4 %, вершкове масло на 24,5 %. У магазинах і супермаркетах готова паска обійдеться ще дорожче, зазначив Юрій Лупенко.

Він додав, що з традиційного пасхального набору цьогоріч не подорожчали лише яйця та хрін. Ціни на решту продуктів зросли на 11,7-58%. Найдорожчими складовими залишаються м’ясні продукти. Серед молочних продуктів найбільше доведеться заплатити за вершкове масло.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram