Експансія України на світові ринки заморожених ягід триває. Так, за 11 місяців 2018 року Україна експортувала в Китай заморожених ягід чорниці та лохини на суму $ 2 млн, що в 11 разів перевищує обсяги експорту за той же період 2016 року та на 19% перевищує обсяги поставок за аналогічний період минулого року. Про це повідомляють аналітики EastFruit.Таким чином Україні вдалося обійти Польщу і зайняти в рейтингу постачальників заморожених фруктів і ягід в Китай почесне восьме місце. При цьому Україна не постачала до Китаю замороженої малини і суниці садової, не дивлячись на різке збільшення їх виробництва і експорту з країни в останні чотири сезони.

Раніше Федір Рибалко, директор Української плодоовочевої асоціації (УПОА) прогнозував, що загальний експорт заморожених ягід з України за сезон 2018/19 років вперше в історії перевищить 50 тис. тонн, а загальна виручка від експорту свіжих і заморожених ягід вперше наблизиться до $ 100 млн. доларів США.

Відповідно, перспективи поставок ягід на ринок Китаю з України ще далеко не вичерпані, хоча Китай також і є великим експортером цієї продукції. Проте, в останні роки Китай перетворився в нетто-імпортера. Щорічно Китай імпортує заморожених фруктів і ягід на $ 225 млн, а експортує на $ 197 млн. При цьому обсяги імпорту цієї продукції зростають, а обсяги експорту навпаки знижуються.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram