Під час прийняття державного бюджету на 2019 рік українські нардепи скасували для бізнесу сплату так званої «пайової участі» в місцеві бюджети, яка може досягати до 10% від загальної кошторисної вартості будівництва, пише AgroNews.ua.Зміни, передбачені правкою №541 нардепа від БПП Олексія Мушака, полегшили життя всім, хто розширює виробничі потужності і будує нові об’єкти — від елеваторів до заводам з виробництва морозива.

— Сплата пайової участі є податком на інвестиції і фактично корупційній схемі. Це нонсенс в більшості розвинених країн. Інвестори в регіонах створюють нові робочі місця, вкладаються гроші в розвиток місцевої промисловості, а за це треба відразу заплатити до 10% вартості об’єкта, —  зазначив Мушак.


Народний депутат від «Самопомочі» Тетяна Острикова підкреслила, що корупційна схема чомусь була скасована не для всіх забудовників, а тільки для аграріїв, що створює дискримінацію одного виду бізнесу перед іншим.

За даними видання, правка була прийнята на користь компанії «Кернел», яка зараз будує завод з переробки олійних в Хмельницькій області, два елеватори, термінал з переробки та зберігання зерна в Чорноморському порту. Європейський інвестиційний банк оцінює вартість цих об’єктів в 519 млн доларів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram