Цьогорічний січень характеризується нестійкою погодою з періодичними потеплінням і похолоданнями. У середині другої декади січня відбулося різке зниження температури повітря, в деяких регіонах місцями до 17-190С морозу, але наприкінці минулого тижня почалося істотне її підвищення.Майже на всій території країни на минулому тижні пройшли опади у вигляді снігу, мокрого снігу, а в південних областях у вигляді дощу. Станом на 18 січня, в західному і північному регіонах опади у вигляді снігу збільшили висоту снігового покриву до 10-32 см, на сході до 5-17 см, в центральному і південному регіонах до 1-30 см. Такі спостереження наводять аналітики УкрАгроКонсалт.

Глибина промерзання ґрунту була порівняно невеликою і становила, залежно від висоти снігового покриву та мінімальної температури повітря, 2-20 см. У регіонах, де сніговий покрив утворився на ґрунті, що не промерз, і зберігся досі, ця глибина дорівнює 0-2 см.

Часті опади у грудні і січні в вигляді снігу і дощу сприяють поповненню вологозапасів ґрунту, які в середині січня в більшості регіонів становили в орному шарі ґрунту
25-40 мм, а в метровому 120-180 мм.Незважаючи на періодичне потепління, в січні вегетації озимих не було, і рослини перебувають в стані зимового спокою. Стан озимих культур протягом перезимівлі в грудні і січні істотно не змінився і оцінюється як хороший.

Посіви ріпаку озимого також перебувають переважно в доброму та задовільному стані.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram