Погодні умови не посприяли великому врожаю картоплі в Україні. 15-20 років тому такої ситуації не було. Про це заявив голова Союзу українського селянства Іван Томиш, повідомляє «ГолосUA».

«Врожай картоплі у цьому році буде найнижчим за останні 10-15 років. Але точно сказати важко, бо його ще не повністю зібрали. Беручи до уваги наших сусідів – Польщу та Білорусь, можна спрогнозувати на вересень-жовтень ріст ціни у два рази. Перша причина такого становища — західні й північні області втратили частину врожаю через затяжні дощі, град. В наслідок чого розвинулись хвороби картоплі. Те, що не загинуло від хвороби, догоріло на сонці. В середній частині України врожайність картоплі нижча в півтора раза. Друга причина — впливає на ціни, а саме 98% картоплі вирощують селяни й дачники на городах, — пояснив Іван Томич.

У свою чергу експерт продовольчого ринку Тетяна Гетьман думає, що в цьому році високих цін на овочі борщового набору не буде.

«Фермери засадили більші площі, ніж у минулому році. Але для хорошого врожаю мали не найкращі погодні умови. На гуртових ринках картоплю зараз подають за 11-12 гривень. Це у два рази дорожче, у порівнянні з минулим роком. Ціна впаде, коли почнуть масово капати пізні сорти на початку вересня. Разом з тим, не потрібно лякати людей, що ціни виростуть, бо всі масово почнуть купувати овочі на зиму. А це означає, що ціна виросте через попит», — пояснює Тетяна Гетьман.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram