Підприємство “Рост Агро” є одним з небагатьох в Україні, де використовують strip-till як основну технологію обробітку ґрунту. Ключовим агрегатом для смугового обробітку ґрунту з одночасним внесенням добрив там обрали устаткування від проєкту FreeFarm Pluribus американської компанії DAWN Equipment.

ТОВ “Рост Агро” працює у Глобинському районі на Полтавщині. Господарство обробляє більше 10 тис. га землі, а основою діяльності є насінництво кукурудзи з сівозміною соняшником, соєю, горохом, квасолею, пшеницею та ячменем.

Ми обрали strip-till після двох десятків років експериментів з технологіями. Цей спосіб обробітку для нас найефективніший на сьогодні, оскільки забезпечує збереження вологи і сприяє швидшому прогріванню ґрунту в зоні висіву насіння, зазначив директор ТОВ “Рост Агро” Максим Бернацький.

Під стріп-тіллом у господарства зараз 80% полів усі просапні культури. Там зазначили, що Pluribus на сьогодні для них є найбільш оптимальним варіантом для підготовки стрічки до посіву, оскільки одночасно вирішує кілька завдань:

  • очищує посівний ряд від рослинних решток;
  • забезпечує якісний і дуже стабільний за глибиною обробіток ґрунту;
  • вносить сухі чи рідкі добрива;
  • прикочує оброблену смугу та повністю готує рядок під посів.

Максим Бернацький називає роботу з Pluribus економною і ефективною, адже вона дає змогу обробляти не всю площу поля, а лише смуги для посіву. До того ж, за його словами, операцію проводять на великій швидкості та комбінують її із внесенням добрив.

Зазначимо, що офіційним дилером американського виробника DAWN Equipment в Україні є компанія Агротерра. Агрегат Рluribus є одним із ключових у проєкті FreeFARM.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram