Як діти найчастіше реагують на хімічні експерименти? «Вау!» – от що вони зазвичай вигукують. У лабораторії BASF Kids’ Lab, яка щойно відкрилася в Києві, вони навчаться самі творити «дива» і краще розуміти світ довкола.

Компанія BASF – світовий лідер хімічної індустрії – запускає в Україні проект BASF Kids’ Lab, сучасну інтерактивну освітню програму з хімії для дітей віком 6-12 років. У спеціально облаштованій лабораторії діти на один день стають маленькими вченими – проводять досліди, щоб більше дізнатися про те, як влаштований світ довкола. Таким чином в ігровому форматі школярі відкривають чудовий та цікавий світ хімії через прості й безпечні експерименти, а в майбутньому можуть стати визначними вченими, які створюватимуть важливі винаходи для людства. Хімічна лабораторія для дітей BASF Kids’ Lab в Україні відкрита на базі музею популярної науки і техніки «Експериментаніум».

Експерименти 2017: для тих, хто хоче розумітися на здоровій їжі

Цьогоріч в межах Kids’ Lab стартувала нова глобальна програма під назвою «Clever Foodies» (приблизний переклад з англ. – «Діти, які справді розуміються на їжі»), присвячена темі харчування. І саме ці майстер-класи розпочалися в Україні.

У лабораторії відбуваються цікаві експерименти з фруктами і овочами, в ході яких діти отримують відповіді на питання «Яким чином смачна їжа ще й корисна», «Чому фрукти кольорові, і що означають різні пігменти», «Що входить до складу продуктів, які ми їмо», тощо.

Навіщо проект світовому лідеру – BASF

Програма експериментів «Clever Foodies» створена як частина стратегії корпоративної соціальної відповідальності та сталого розвитку концерну BASF. Завдяки цьому проекту у школярів з’являться нові можливості для навчання, вони можуть відкрити для себе хімію через практичний, експериментальний підхід. Крім того, програма сприяє популяризації наукових досліджень і розробок.

Проект Kids’ Lab був започаткований 20 років тому у німецькому місті Людвігсхафен, де розташована штаб-квартира концерну BASF. Відтоді дитяча лабораторія для захопливих хімічних експериментів поступово здобувала прихильність дітей і дорослих в Німеччині та поза її межами. Сьогодні BASF Kids’ Lab відкриває двері для юних вчених у понад 40 країнах світу – серед яких Китай, США, Австралія, Сінгапур, Індія, Японія та низка країн Європи. У 2017 році Україна долучилася до близько 10 країн, де Kids’ Lab проходить уперше.

– Ми дуже раді, що відтепер в Україні є проект BASF Kids’ Lab, з яким компанія прагне викликати в дітей інтерес до науки і щире захоплення хімією, яка може творити справжні дива. Ми віримо у цю програму, що відкриває можливості для навчання і заохочує дітей до відкриттів. В майбутньому вони можуть стати справжніми вченими, які добре розуміють, як влаштований світ, як зробити наше життя кращим і своїми винаходами викликати подив «Вау!» на свою адресу. А ще – це може бути кожен з тих, хто колись уперше познайомився з хімією у лабораторії BASF Kids’ Lab, у світі чи в Україні, – говорить Андреас Лір, генеральний директор BASF в Україні.

Про програму BASF Kids’ Lab в Україні

Програма «Clever Foodies» триватиме з 17 жовтня до кінця 2017 року. А у 2018 році на дітей чекатимуть нові цікаві експерименти.

За результатами 1-1,5 годинного навчання учасники отримують диплом і робочий зошит для подальших експериментів, а вчителі – пропозиції ідей, що можна зробити в класі.

– Експериментаніум – це місце, наповнене духом цікавості і науки, де діти і дорослі не тільки готові дивуватися світу, але і прагнуть відкривати і розуміти його краще. Ми постійно розвиваємося і по можливості облаштовуємо нові експозиції. Тому ми дуже раді, що разом з концерном BASF зможемо залучити ще більше дітей до магії наукових знань», – зазначив  Олег Стасюк, заступник директора з наукового розвитку «Експериментаніум».

Як долучитися до BASF Kids’ Lab онлайн

Щоб більша кількість дітей мала доступ до хімічних наукових знань у зрозумілій формі, BASF створив Віртуальну Лабораторію (Virtual Lab). Тут юні вчені (до 12 років) мають змогу взяти участь в інтерактивних експериментах і дізнатися багато нового про світ довкола себе: від того, як очистити/відфільтрувати брудну воду й чому вицвітає білизна, до розуміння як «працює» сонячна енергія і фотосинтез.  

Щоб дістатися віртуальної лабораторії, треба пройти за посиланням і зареєструватися. Крім того, це чудова нагода потренувати знання іноземних мов, якими представлений проект – зокрема, англійської чи німецької.